• Aktualności

  • Aktualności

        • 11cze2026
          • Klasa 1TR/TŻ na wycieczce w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego!
            • Klasa 1TR/TŻ na wycieczce w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego!

              Nauka nie zawsze odbywa się w szkolnej ławce. Tym razem uczniowie klasy 1TR/TŻ wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego, gdzie mogli poznać historię rolnictwa oraz przemysłu spożywczego i zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniały się metody produkcji żywności.

              Wyjazd był nie tylko ciekawą lekcją historii, ale także okazją do zdobycia praktycznych doświadczeń. Podczas warsztatów gastronomicznych „Heca na 12 fajerek” uczniowie samodzielnie przygotowywali kompot oraz lody z sezonowych owoców, przekonując się, że z prostych, naturalnych składników można wyczarować naprawdę smaczne potrawy.

              Był to dzień pełen wiedzy, nowych doświadczeń i dobrej zabawy. Takie wyjazdy pokazują, że nauka może być ciekawa, inspirująca i… całkiem smaczna!

        • 09cze2026
          • Fascynujący Dzień Roślin na UMK w Toruniu
            • Fascynujący Dzień Roślin na UMK w Toruniu

              Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu „Fascynujący Dzień Roślin”, zorganizowanym na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu przez Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK. Spotkanie było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy przyrodniczej oraz poznania fascynującego świata roślin.Podczas wizyty uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Botaniczne składniki w Twojej kosmetyczce”, podczas których poznali rośliny wykorzystywane w produkcji kosmetyków oraz ich właściwości pielęgnacyjne. Dowiedzieli się również, jak wiele produktów codziennego użytku zawiera naturalne składniki pochodzenia roślinnego.Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty „W świecie optymalnym – przystosowania roślin do środowiska”. Uczniowie poznali niezwykłe strategie, dzięki którym rośliny potrafią przetrwać w różnych warunkach środowiskowych. Szczególną uwagę poświęcono roślinom mięsożernym, które zdobywają składniki odżywcze poprzez chwytanie owadów, oraz sukulentom przystosowanym do życia w suchym klimacie dzięki zdolności magazynowania wody.Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Kolekcji Przyrodniczych WNBiW, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć liczne eksponaty przyrodnicze oraz zapoznać się z bogactwem i różnorodnością świata natury.Wyjazd był cennym doświadczeniem edukacyjnym, które pozwoliło uczniom zdobyć nową wiedzę, rozwinąć zainteresowania przyrodnicze oraz poznać działalność środowiska akademickiego. Dziękujemy organizatorom za inspirujące zajęcia i możliwość uczestnictwa w tym interesującym wydarzeniu.Organizatorami wyjazdu były p. Marta Danelska i p. Agata Paszkiet

        • 03cze2026
          • Patryk Kozak piętnasty w Finale Centralnym Olimpiady !!!
            • Patryk Kozak piętnasty w Finale Centralnym Olimpiady !!!

              Patryk Kozak piętnasty w Finale Centralnym Olimpiady !!!

              W dniach 28-29.05.2026r. w siedzibie MANS – Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży w województwie podlaskim odbył się Finał Centralny OOWR -Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej.
              W finale Olimpiady Uczestniczyli uczniowie Technikum Rolniczego z ZSN w Gąsawie – Patryk Kozak i Tomasz Brej. Uczniowie ci zakwalifikowali się do finału na etapie okręgowym, który odbył się 20.04.2026.

              W Finale brało udział 111 uczniów z ponad 50 szkół rolniczych z całego kraju. W ramach zmagań rozwiązywano test składający się z 60 pytań, przy czym 30 - jednokrotnego wyboru (jedna odpowiedź prawidłowa), 20 - dwukrotnego wyboru (dwie odpowiedzi prawidłowe) oraz 10 - wielokrotnego wyboru (1,2,3 lub 4 odpowiedzi prawidłowe).

              Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Rolniczej (OOWR) jest bardzo trudna, ponieważ pytania testowe dotyczą wszystkich dziedzin z branży rolniczej z następujących kierunków:
              • Rolnik,
              • Technik rolnik,
              • Technik pszczelarz,
              • Technik hodowca koni,
              • Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki,
              • Technik agrobiznesu,
              • Mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych,
              • Technik weterynarii.

              Uczestnicy Finału Olimpiady z Technikum Rolniczego w ZSN Gąsawa:
              1. Patryk Kozak - klasa 3 – miejsce 15 wg klasyfikacji końcowej,
              2. Tomasz Brej - klasa 3 – miejsce w drugiej połowie stawki wg klasyfikacji końcowej.

              Z racji uczestnictwa w finale olimpiady uczniowie zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego, z którego automatycznie otrzymują 100% punktów.
              Do zmagań przygotowywał uczniów Mariusz Musiał - nauczyciel rolniczych przedmiotów zawodowych.

              GRATULUJEMY UCZESTNIKOM UDZIAŁU I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!
               

        • 03cze2026
          • Dominik Hawro jedenasty w Polsce w bloku produkcja roślinna !!!
            • Dominik Hawro jedenasty w Polsce w bloku produkcja roślinna !!!

              W dniach 22-23.05.2026r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbył się Finał Centralny 49 edycji OWIUR - Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

              Okręg bydgoski w bloku produkcja roślinna reprezentowało 3 uczniów, którzy wygrali eliminacje okręgowe - wśród nich Dominik Hawro - 2 w okręgu - Technikum Rolnicze w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie.

               

              W Finale Olimpiady we wszystkich 8 blokach tematycznych udział wzięło 195 uczestników ze szkół rolniczych z całej Polski, a w bloku produkcja roślinna 27 uczestników.

              W 1 części zmagań - pisemnej - rozwiązywano test składający się z 60 trudnych pytań, w 2 części - praktycznej - uczniowie rywalizowali w 3 zadaniach sprawdzających umiejętności praktyczne.

              Poziom zmagań był bardzo wyrównany, zadania trudne i bardzo wymagające.

               

              Dominik Hawro zajął bardzo wysokie 11 miejsce i Uzyskał tytuł Laureata Olimpiady, który jest równoznaczny z uzyskaniem Indeksu na studia o profilu rolniczym na dowolnej uczelni publicznej w kraju.

              Opiekunem ucznia, który przygotowywał go do zmagań olimpijskich był Mariusz Musiał - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

               

              Nagrody finansowe dla najlepszych laureatów, opiekunów i szkół ufundowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
              Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

               

              GRATULUJEMY DOMINIKOWI 11 MIEJSCA W DZIEDZINIE PRODUKCJI ROŚLINNEJ I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

        • 28maj2026
          • XII Międzyszkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
            • XII Międzyszkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

              Dnia 25 maja 2026 roku w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie odbył się XII Międzyszkolny  Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 

              Do konkursu zgłosiło się 17 uczniów z 7 szkół.  Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii, geografii i kultury krajów Zjednoczonego Królestwa, zmotywowanie do nauki języka angielskiego, kształtowanie szacunku i tolerancji wobec innych krajów, a także stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą na temat Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.   Uczniowie biorący w nim udział  wykazali się dużą wiedzą na temat krajów anglojęzycznych.  Pierwsze miejsce zdobył Jeremi Stachowiak z Szkoły Podstawowej  w Gościeszynie, drugie miejsce zajął Szymon Nowak  z Szkoły Podstawowej  w Gościeszynie, trzecie miejsce zdobyła  Karolina Wodzińska  z Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Brzyskorzystwi. Wyróżnienia otrzymali: Urszula Głowska z Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, Igor Górski z Szkoły Podstawowej w Dąbrowie oraz Maja Pietras z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gorzycach.  Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy a pozostali uczestnicy pamiątkowe kubki, długopisy i breloczki. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie Kamila Grabianowska, Katarzyna Szymańska oraz Ewa Zabłocka.  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest wpisany w kalendarz imprez cyklicznych w Zespole Szkół Niepublicznych  w Gąsawie i ma na celu popularyzację  uczenia się języków obcych. Z roku na rok rośnie liczba młodych ludzi , którzy biorą udział w konkursie i wyrażają zainteresowanie poznawaniem różnorodności kulturowej Europy i nauką języków obcych.

        • 28maj2026
        • 28maj2026
          • Spotkanie z Panem Jackiem Łapińskim
            • Spotkanie z Panem Jackiem Łapińskim

              14 maja br. odbyło się spotkanie autorskie z panem Jackiem Łapińskim, pisarzem, prawnikiem i podróżnikiem, autorem książek „Z uśmiechem Ci do twarzy.

              Dobry humor to lepsze życie” „Dlaczego warto czytać”  oraz "O czytaniu na wesoło. Radość życia z pasją”Podczas wydarzenia nie zabrakło ciekawych rozmów, refleksji, humoru i motywacji do rozwoju oraz czytania książek. Spotkanie było pełne pozytywnej energii i inspirujących przemyśleń.Organizatorem wydarzenia były Gminna Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie. Dziękujemy za wartościowe spotkanie i wspólnie spędzony czas!

        • 28maj2026
          • Powiatowy Ogólnopolski Turniej wiedzy
            • Powiatowy Ogólnopolski Turniej wiedzy

              Dnia 29 kwietnia w Gąsawie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

              Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Wiktor Kaniasty, Julia Banasik oraz Paulina Stępień. Z dumą informujemy, że Paulina zajęła III miejsce w turnieju. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów.

        • 28maj2026
          • To już jest koniec...!
            • To już jest koniec...!

              To już jest koniec...! 

              Dziś w naszej szkole wybrzmiał ostatni dzwonek dla naszych tegorocznych maturzystów. Był to dzień pełen wzruszeń, refleksji i pięknych wspomnień, które zostaną z nami na długie lata.Uroczysty apel był momentem szczególnym – wspólnie podsumowaliśmy lata ciężkiej pracy, zawiązanych przyjaźni i zdobytej wiedzy. Pani Dyrektor Aleksandra Adamska skierowała do abiturientów ciepłe słowa, życząc im odwagi w zdobywaniu świata. Oficjalnie pożegnaliśmy klasy:• IV LO A – pod opieką wychowawczyni p. Elżbiety Mazanej• IV LO B – pod opieką wychowawczyni p. Moniki Hemmerling• V TI/TL – pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Nowaczyk• V TR/TŻ – pod opieką wychowawczyni p. Marty DanelskiejPodczas uroczystości wyróżniliśmy wybitnych uczniów, którzy swoją pracą i pasją osiągnęli rewelacyjne wyniki. Gratulujemy – jesteście dumą naszej szkoły! Szczególne podziękowania skierowaliśmy również do Pani Elżbiety Hutek-Przybyła, Przewodniczącej Rady Rodziców, dziękując za lata owocnej współpracy i ogromne wsparcie dla naszej społeczności.Za przygotowanie dzisiejszej uroczystości i dbanie o każdy szczegół dziękujemy klasie IV TR wraz z wychowawcą, Panem Krystianem Nowaczykiem. Dzięki Wam ten apel był tak wyjątkowy!Drodzy Absolwenci! Przed Wami egzaminy maturalne – trzymamy kciuki i życzymy połamania piór! Pamiętajcie, że drzwi naszej szkoły są dla Was zawsze otwarte.

        • 20kwi2026
          • Prelekcja ARiMR dla uczniów Technikum Rolniczego w ZSN w Gąsawie
            • Prelekcja ARiMR dla uczniów Technikum Rolniczego w ZSN w Gąsawie

              15.04.2026 w Naszej Szkole odbyła się prelekcja przeprowadzona przez pracowników biura Powiatowego ARiMR - Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Żninie dla uczniów klasy 5 Technikum Rolniczego.

              Prelegentkami były panie:

              1. Agnieszka Nowicka - Naczelnik Wydziału Płatności Bezpośrednich,

              2. Agnieszka Firszt - Główny Specjalista Wydziału Płatności Bezpośrednich,

              3. Marzena Pochylska - Główny Specjalista Wydziału ewidencji i rejestracji zwierząt.

               

              W prelekcji połączonej z dyskusją poruszono, między innymi, następujące zagadnienia:

              1. Płatności bezpośrednie – procedura wnioskowania, zmiany w roku 2026,

              2. Ekoschematy i warunkowość GAEC,

              3. Bioasekuracja – ASF, HPAI,

              4. IRZ – Identyfikacja i rejestracja zwierząt – obowiązki,

              5. Premie dla młodych rolników – procedura przyznawania i wymagania formalne.

               

              Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, profesjonalizm oraz przekazanie młodzieży wiedzy dotyczącej wsparcia rolników przez programy realizowane przez ARiMR oraz obowiązujące procedury.

        • 28maj2026
          • Spotkanie z funkcjonariuszką policji
            • Spotkanie z funkcjonariuszką policji

              14 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką policji, która odwiedziła nas, aby przybliżyć uczniom klas maturalnych specyfikę służby w Policji oraz zachęcić ich do rozważenia tej ścieżki zawodowej.

              W trakcie swojego wystąpienia zwróciła uwagę na istotną rolę, jaką funkcjonariusze pełnią w życiu społecznym, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, a uczniowie mieli okazję zadawać pytania związane z prawem oraz wykroczeniami, uzyskując na nie wyczerpujące odpowiedzi.

        • 15kwi2026
          • Uczniowie Technikum Rolniczego z wizytą w międzynarodowej firmie
            • Uczniowie Technikum Rolniczego z wizytą w międzynarodowej firmie

              Dnia 08.04.2026r. uczniowie Technikum Rolniczego uczestniczyli w spotkaniu w siedzibie firmy Lely Center Bydgoszcz Sp. z o.o. w Lisim Ogonie. Oddział w Lisim Ogonie jest częścią Holenderskiej międzynarodowej grupy, która oferuje innowacyjne rozwiązania dla rolnictwa.

               

              Celem spotkania było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi rozwiązaniami automatycznego rolnictwa dostępnymi w ofercie firmy.

               

              Prelekcje wraz z pokazami dotyczyły m. in.:

              1. Automatycznych robotów udojowych serii Astronaut A5, A5 New,

              2. Automatycznego robota mieszająco-zadającego paszę Vector oraz kuchni paszowej,

              3. Automatycznego robota do usuwania odchodów w oborach z pełną podłogą Discovery 120 Collector,

              4. Automatycznego robota podgarniającego paszę Juno, Juno max,

              5. Oprogramowania do monitorowania stada, robotów i ich czujników Horizon.

              6. Serwisowania produktów firmy.

               

              Dziękujemy firmie Lely za zaprezentowanie produktów, profesjonalne podejście i poświęcony czas.

        • 11kwi2026
          • Hodowla trzody chlewnej w Polsce i na świecie - Szkolenie dla uczniów Technikum Rolniczego
            • Hodowla trzody chlewnej w Polsce i na świecie - Szkolenie dla uczniów Technikum Rolniczego

              Uczniowie Technikum Rolniczego uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym hodowli trzody chlewnej. Prelegentem był pan dr nauk weterynaryjnych Karol Wierzchosławski, który od niemal 19 lat prowadzi gabinet AGROBIOVET Karol Wierzchosławski z siedzibą w Gnieźnie, świadczący usługi w zakresie opieki nad towarowymi stadami/fermami trzody chlewnej w całym kraju.

              Prowadzący w bardzo ciekawy i merytoryczny sposób przedstawił młodzieży swoje bogate doświadczenie związane z hodowlą trzody chlewnej.

               

              W ramach spotkania poruszono zagadnienia:

              1. Światowi liderzy produkcji i konsumpcji wieprzowiny.

              2. Poziom produkcji trzody chlewnej w Polsce i Europie i na świecie,

              3. Opłacalność produkcji w ramach systemu WBC i SEUROP,

              4. Żywienie trzody chlewnej zapewniające wysoką jakość wieprzowiny,

              5. Bioasekuracja i zwalczanie chorób,

              6. Sytuacja dotycząca ASF w Polsce,

              7. Prognozy produkcji i spożycia wieprzowiny w Polsce i na świecie.

              8. Najważniejsze aspekty hodowli i częste błędy hodowców.

               

              Dziękujemy panu doktorowi za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i profesjonalne podejście do tematu oraz zapraszamy na kolejną prelekcję.

        • 27mar2026
          • Wyjazd uczniów do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
            • Wyjazd uczniów do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

              W ramach nawiązanej współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii.

              Wyjazd był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy oraz poznania nowoczesnych metod badawczych stosowanych w pracy naukowców. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zaawansowaną aparaturą analityczną oraz obserwowania jej działania w praktyce. Zajęcia obejmowały m.in. prezentację technik sprzężonych, takich jak chromatografia cieczowa ze spektrometrią mas oraz chromatografia gazowa ze spektrometrią mas. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób metody te wykorzystywane są do identyfikacji i oznaczania ilościowego związków chemicznych w różnorodnych próbkach. Kolejnym elementem spotkania było omówienie zasady działania magnetycznego rezonansu jądrowego — jednej z kluczowych technik pozwalających na określanie struktury cząsteczek chemicznych. Uczniowie poznali również metody analizy powierzchni właściwej materiałów, które znajdują zastosowanie m.in. w badaniach katalizatorów, sorbentów czy nowoczesnych materiałów funkcjonalnych. Wyjazd na uczelnię był nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale także inspiracją do dalszego rozwijania zainteresowań naukami ścisłymi i planowania przyszłej ścieżki edukacyjnej. Dziękujemy pracownikom Wydziału Chemii za serdeczne przyjęcie oraz możliwość uczestnictwa w zajęciach w profesjonalnym środowisku naukowym.

              Organizatorzy: Marta Danelska i Monika Hemmerling

        • 25mar2026
          • Uczniowie Technikum Rolniczego uczestniczyli w dwudniowych szkoleniach dotyczących „Rolnictwa Ekologicznego”.
            • Uczniowie Technikum Rolniczego uczestniczyli w dwudniowych szkoleniach dotyczących „Rolnictwa Ekologicznego”.

              Rolnictwo Ekologiczne – Szkolenie

              Uczniowie Technikum Rolniczego uczestniczyli w dwudniowych szkoleniach dotyczących „Rolnictwa Ekologicznego”. Spotkania zrealizowano dla 24 uczniów w trzech grupach. Każda grupa uczestników realizowała zajęcia w ramach 16 godzin dydaktycznych.

              Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi zagadnieniami związanymi z Rolnictwem Ekologicznym tj.:

              1.      Wprowadzenie do rolnictwa ekologicznego.

              2.      Podstawy rolnictwa ekologicznego.

              3.      Uprawa roślin w rolnictwie ekologicznym.

              4.      Hodowla zwierząt w rolnictwie ekologicznym.

              5.      Ochrona roślin i zwierząt w rolnictwie ekologicznym.

              6.      Ekonomika rolnictwa ekologicznego.

              Zajęcia przeprowadził Mariusz Musiał nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSN Gąsawa.

              Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Dzisiaj szkoła, jutro sukces” realizowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Pomorza i Kujaw na lata 2021-2027, Priorytet: 8 Fundusze Europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego. Działanie FEKP 8.17 Wsparcie na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego przy udziale Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

              #FunduszeUE

              #FunuszeEuropejskie

        • 25mar2026
          • Uczniowie Technikum Rolniczego uczestnikami okręgowego etapu Olimpiady!
            • Uczniowie Technikum Rolniczego uczestnikami okręgowego etapu Olimpiady!

              20 marca 2026 r. ośmioro uczniów Technikum Rolniczego brało udział w okręgowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej (OOWR) w Rusocinie w województwie pomorskim.

              Uczniowie ci zakwalifikowali się w ramach etapu szkolnego, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku. W etapie szkolnym brało udział 1400 uczniów ze szkół rolniczych i podstawowych z całego kraju. W ramach zmagań rozwiązywano test jednokrotnego wyboru składający się z 60 pytań. Do etapu Okręgowego OOWR przeszło 550 uczniów z najwyższą liczbą punktów, z czego 60 z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym ośmioro z Naszej Szkoły!

              W etapie Okręgowym uczestnicy rozwiązywali test składający się z 60 pytań, przy czym 40 - jednokrotnego wyboru (jedna odpowiedź prawidłowa), a 20 - dwukrotnego wyboru (dwie odpowiedzi prawidłowe). Do zdobycia było 80 punktów, a do finału przejdzie 100 uczniów z najwyższą liczbą punktów. Wyniki zmagań poznamy na początku kwietnia, a finał odbędzie się 29 maja w siedzibie organizatora.

              Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Rolniczej (OOWR) jest bardzo trudna, gdyż pytania dotyczą branży rolniczej z następujących kierunków:

              • Rolnik,
              • Technik rolnik,
              • Technik pszczelarz,
              • Technik hodowca koni,
              • Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki,
              • Technik agrobiznesu,
              • Mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych,
              • Technik weterynarii.

              Uczestnicy Olimpiady z Technikum Rolniczego w ZSN Gąsawa:

              • Mikołaj Grzewiński - klasa 1,
              • Tomasz Brej - klasa 3,
              • Patryk Kozak - klasa 3,
              • Natalia Cichońska - klasa 4,
              • Szymon Maciejewski - klasa 4,
              • Mateusz Musiał - klasa 4,
              • Mikołaj Musiał - klasa 4,
              • Mateusz Słodkowski - klasa 4.

              Do zmagań przygotowywał uczniów Mariusz Musiał - nauczyciel rolniczych przedmiotów zawodowych.

              Gratulujemy uczestnikom udziału i życzymy sukcesów w finale.

              Organizatorem Olimpiady jest MANS - Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych z Łomży, a patronem Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do wygrania m. in. cenne nagrody pieniężne i zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego!

        • 23mar2026
          • Przekazanie władzy Samorządu Uczniowskiego
            • Przekazanie władzy Samorządu Uczniowskiego

              Dnia 23.03.2026 r. uroczyście przekazano władzę Samorządu Uczniowskiego w symbolicznym geście wręczenia klucza. Aktu tego dokonali Dyrektor szkoły Aleksandra Adamska oraz opiekun SU, Krystian Nowaczyk.

               

              Podkreślając tym samym znaczenie odpowiedzialności i zaufania, jakie wiążą się z pełnieniem tej funkcji.Nowy Samorząd Uczniowski rozpoczyna swoją działalność z dużym zaangażowaniem i świeżymi pomysłami. Na jego czele stanął przewodniczący Jakub Wojdal uczeń klasy I LO A, zastępczynią została Sara Graba również z klasy I LO A, natomiast funkcję sekretarza objęła Agata Kania z klasy III TI. Nowy zespół zapowiada aktywną pracę na rzecz społeczności szkolnej, liczne inicjatywy oraz otwartość na potrzeby uczniów.Życzymy im powodzenia, wytrwałości oraz wielu sukcesów w realizacji zaplanowanych działań!

        • 23mar2026
        • 23mar2026
          • Przygotowania klasy 3TI do egzaminu INF.02
            • Przygotowania klasy 3TI do egzaminu INF.02

              Na ostatnich zajęciach praktycznych uczniowie ćwiczyli zarabianie kabli sieciowych

              Przygotowania do egzaminu INF.02 idą pełną parą!

              Precyzja, cierpliwość i poprawne standardy – to podstawa w pracy informatyka

              Brawo za zaangażowanie i skupienie!

        • 23mar2026
          • Szkolenie uczniów Technikum Rolniczego i Informatycznego przez pracowników Banku
            • Szkolenie uczniów Technikum Rolniczego i Informatycznego przez pracowników Banku

              Uczniowie Technikum rolniczego i Informatycznego uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez pracowników Banku Spółdzielczego BS Pałuki w Żninie.

               

              Na spotkaniu poruszono następujące zagadnienia:

              1. Rachunki bankowe - osobiste, firmowe, rolnicze, walutowe,

              2. Sposoby oszczędzania - rachunki oszczędnościowe, lokaty bankowe, wymiana walut,

              3. Bankowość internetowa - zabezpieczenia systemów,

              4. Aplikacje mobilne,

              5. Kredyty dla rolników - inwestycyjne, obrotowe, odnawialne,

              6. Kredyty dla pozostałych klientów – gotówkowe, EKO, mieszkaniowe,

              7. Ubezpieczenia,

              8. Zabezpieczenia banknotów,

              9. Cyberbezpieczeństwo.

              Szkolenie przeprowadziły:

              1. Izabela Cieślewicz – BS Pałuki – Centrala w Żninie,

              2. Alina Bratkowska – BS Pałuki – Oddział w Gąsawie.

               

              Dziękujemy paniom za profesjonalizm i przekazanie młodzieży praktycznej wiedzy z dziedziny bankowości.

      • Nasze Archiwum

        Wszystkie materiały z minionych lat są dostępne tutaj.

        PRZEJDŹ DO ARCHIWUM
      •  
         

        Szkolne inicjatywy

        Nasze projekty szkolne

        Zobacz projekty
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
    • Kontakty

  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    • brak danych